Atrakcje Kudowy i okolic

Odkrywaj i doświadczaj!

Lista atrakcji

Blisko

Park zdrojowy i Pijalnia wód / Zameczek / Kaplica Czaszek w Kudowie-Czermnej / Kościółek Ewangelicki / Muzeum zabawek „Bajka” / Ruchoma Szopka / Źródełko Marii / Skansen Kultury Ludowej w Pstrążnej / Szlak Ginących Zawodów /Aquapark – Wodny Świat / Spa & Wellness Remigiusz Kostusiak / Park linowy


Ciut dalej

Góry Stołowe – Szczeliniec, Błędne Skały oraz szlak Skalnych Grzybów / Radków – kąpielisko / zalew w Lewinie Kłodzkim / Zieleniec, Polanica – pijalnie wód / Bazylika NMP w Wambierzycach / Dworek Chopina w Dusznikach, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, Kolorowa Fontanna w Dusznikach / Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie / Kolorowa Fontanna w Polanicy / Kompleks Sztolni Walimskich / Park Miniatur w Kowarach / Twierdza Srebrna Góra / Twierdza w Kłodzku


Czechy

Adrspach – Skalne Miasto / Zamek Bouzov / Nachod / Nove Mesto nad Metuji / Teplickie Skalne Miasto / Praga / ZOO Safari – Dvur Kralove


Wybrane atrakcje opisaliśmy poniżej.

Blisko

Do zobaczenia w odległości spaceru od San Remo.

Ciut dalej

Miejsca na całodniowe wyprawy, odległości do pokonania autem.

W Czechach

Atrakcje u naszych sąsiadów.

Blisko | Pijalnia wód i Park Zdrojowy

Zapraszamy do spacerów po Parku Zdrojowym, gdzie roślinność obfituje w agawy, kaktusy, opuncje, draceny, saganowce i rododendrony, a zlokalizowana u wejścia do Parku Pijalnia Wód Mineralnych jest najładniejszą i największą pijalnią na Dolnym Śląsku.

Blisko | Aquapark „Wodny Świat”

Wodny Świat znajduje się w centrum uzdrowiska i jest wielką atrakcją dla gości uzdrowiska, turystów oraz mieszkańców regionu.

Blisko | Kaplica Czaszek w Kudowie-Czermnej

Jedna z największych osobliwości naszego regionu i jedyny tego rodzaju zabytek w Polsce.

Blisko | SPA & WELLNESS

Gabinety SPA & WELLNESS Remigiusz Kostusiak w kudowskim aquaparku oferują wiele ciekawych masaży suchych oraz mokre zabiegi na ciało.

Brzmi ciekawie? Zarezerwuj swój pobyt już dziś
Zarezerwuj

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to miasto z historią i bogatą tradycją. Początek jego istnienia sięga jeszcze czasów średniowiecza. Do dziś pozostał zabytkowy rynek z kamieniczkami noszącymi ślady różnych epok, Muzeum Papiernictwa, kościół parafialny pw. Św. Piotra i Pawła ze wspaniałą i rzadko spotykaną amboną w kształcie wieloryba, Klasztor Franciszkanów oraz Dworek Fryderyka Chopina.

Ciut Dalej | Szczeliniec Wielki

Najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) Gór Stołowych, znajdujący się na terenie Parku Narodowego. Jest największą w Europie górą zbudowaną z niesfałdowanego piaskowca. Szczyt jest uważany za najważniejszą atrakcję Gór Stołowych po stronie polskiej. Posiada wygląd wydłużonego stoliwa pociętego szczelinami.

Ciut Dalej | Błędne Skały

Góry Stołowe – masyw górski w Sudetach Środkowych. Wypiętrzone przed 30 milionami lat są jednymi z nielicznych w Europie gór płytowych. Budowa i rzeźba jest podstawowym walorem decydującym o ich atrakcyjności – płyty piaskowców ułożone są poziomo – stąd nazwa gór, które są płaskie jak stół. W 1993 na terenie Gór Stołowych utworzono Park Narodowy Gór Stołowych. Niezapomniane panoramy, które roztaczają się z licznych punktów widokowych oraz przeróżne formy skalne stworzone przez naturę przemawiają za tym, aby zwiedzić Góry Stołowe.

Ciut Dalej | Zieleniec

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Leży na wysokości ok. 950 m n. p. m. w paśmie Gór Orlickich.

Ciut Dalej | Wambierzyce

Wambierzyce słyną z okazałej, robiącej niemałe wrażenie bazyliki renesansowej, będącej Sanktuarium Maryjnym zwanym Dolnośląską Jerozolimą. Świątynia stanowi prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej.

Brzmi ciekawie? Zarezerwuj swój pobyt już dziś
Zarezerwuj

Czechy | Skalne Miasto – Adrspach

Adrspach to unikalne Skalne Miasto ze strzelistymi formami skalnymi z piaskowca płytowego. Turystyczny szlak okrężny po Skalnym Mieście ma długość 3,5 km i jest oznaczony kolorem zielonym. Na jego przejście należy zarezerwować około trzy godziny.

Czechy | Skalne miasto – Ostasz (Ostaš)

Ostaš to rezerwat podobny Błędnym Skałom czy Skalnemu Miastu – ale zdecydowanie mniej odwiedzany, żeby nie powiedzieć – dziki. W dniach, kiedy w pozostałych miejscach są tłumy – tu może nie być prawie nikogo. Dobre miejsce wspinaczkowe – na szczytach znajdują się zmyślne puszki z zapiskami pozwalającymi ustalić zdobywców danej skały – i to na przestrzeni kilku dziesięcioleci!

Czechy | Náchod – Zamek i Browar

Urokliwe miasteczko znajdujące się bardzo blisko Kudowy-Zdroju – popularny cel jednodniowych wypadów na knedliki i piwo.
Pierwsze wzmianki o Nachodzie pochodzą z połowy XI wieku, kiedy czeski książę Vratislav II. Podczas kampanii na Śląsk w 1068 roku zorganizował wybór biskupa praskiego na pobliski Dobenín.
Jednak tym, co tutaj najbardziej przyciąga turystów, jest górujący nad miasteczkiem zamek…

Czechy | ZOO Safari w Dvůr Králové

Niecałe 40 km od Kudowy znajduje się unikalny i jeden z największych w Czechach ogrodów zoologicznych ZOO Safari w Dvůr Králové. Jest to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny.

Czechy | Klasztor Benedyktynów w Broumovie

Do największych ciekawostek klasztoru benedyktynów w Broumovie należy replika Całunu Turyńskiego, mumie vambereckie z XVII i XVIII wieku, fresk gotycki Pokłon Trzech Króli w dzwonnicy oraz relikwie krzyża świętego. Naprawdę warto się wybrać!

Czechy | Praga

Praga to Serce Europy! Miasto zachwycające architekturą, bogactwem zabytków, niesamowitą atmosferą i romantyzmem ciasnych uliczek. Praga to o pięknie dzielnice jak: Hradczan, Mala Strana, Stare i Nowe Miasto, Żydowski Josefov. Zachwycające Katedra św. Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski i astrologiczny, sławny zegar Orloj. W Pradze znajdziecie wszystkie style architektoniczne: romańskie rotundy, gotyckie świątynie, renesansowe i barokowe pałace…

Brzmi ciekawie? Zarezerwuj swój pobyt już dziś
Zarezerwuj